Newport & District Table Tennis League
A sport for all ages
LeagueTables
Singles Competitions
Cup Competitions
Fixtures
Attention New Team in Division 1 and Division 2

Newport & District Table Tennis League
Season 2018 - 2019
Division 1
  TEAM 02/10/2017 09/10/2017 16/10/2017 23/10/2017 30/10/2017 06/11/2017 13/11/2017 20/11/2017 27/11/2017 04/12/2017 11/12/2017 08/01/2019 15/01/2019 22/01/2019 29/01/2019
1 PR Wanderers 8h 7a 6h 5a Cup Week 4h 3a 2h 8a Cup Week 7h 6a 5h 4a 3h
2 Franks Rejects 7h 6a 5h 4a 3h 8h 1a 7a 6h 5a 4h 3a 8a
3 Howling Dragons 6h 5a 4h 7a 2a 1h 8a 6a 5h 4a 7h 2h 1a
4 DPD 5h 8a 3a 2h 1a 6h 7a 5a 8h 3h 2a 1h 6a
5 Ekomas 4a 3h 2a 1h 8a 7h 6a 4h 3a 2h 1a 8h 7a
6 R & M 3a 2h 1a 8h 7a 4a 5h 3h 2a 1h 8a 7h 4h
7 The Dons 2a 1h 8a 3h 6h 5a 4h 2h 1a 8h 3a 6a 5h
8 JG Rovers 1a 4h 7h 6a 5h 2a 3h 1h 4a 7a 6h 5a 2h
 
  TEAM 05/02/2019 12/02/2019 19/02/2019 26/02/2019 05/03/2019 12/03/2019 19/03/2019 26/03/2019 02/04/2019 09/04/2019 16/04/2019 23/04/2019 30/04/2019 07/05/2019 14/05/2019
1 PR Wanderers Cup Week 2a 8h 7a 6h Cup Week 5a 4h 3a 2h Cup Week Indvidual Tournament Indvidual Tournament Indvidual Tournament  
2 Franks Rejects 1h 7h 6a 5h 4a 3h 8h 1a
3 Howling Dragons 8h 6h 5a 4h 7a 2a 1h 8a
4 DPD 7h 5h 8a 3a 2h 1a 6h 7a
5 Ekomas 6h 4a 3h 2a 1h 8a 7h 6a
6 R & M 5a 3a 2h 1a 8h 7a 4a 5h
7 The Dons 4a 2a 1h 8a 3h 6h 5a 4h
8 JG Rovers 3a 1a 4h 7h 6a 5h 2a 3h
 
DIVISION 2
  TEAM 02/10/2018 09/10/2018 16/10/2018 23/10/2018 30/10/2018 06/11/2018 13/11/2018 20/11/2018 27/11/2018 04/12/2018 11/12/2018 08/01/2018 15/01/2019 22/01/2019 29/01/2019
1 DM Rangers 10h 9a 8h 7a Cup Week 6h 5a 4h 3a Cup Week   2h 10a 9h 8a
2 Golden Oldies 9h 8a 7h 6a 5h 4a 3h 10a   1a 9a 8h 7a
3 GW Argyle 8h 7a 6h 5a 4h 10h 2a 1h   9a 8a 7h 6a
4 LD Falcons 7h 6a 5h 10a 3a 2h 1a 9h   8a 7a 6h 5a
5 Monmouth 6h 10a 4a 3h 2a 1h 9a 8h   7a 6a 10h 4h
6 PD Hotspur 5a 4h 3a 2h 1a 9h 8a 7h   10a 5h 4a 3h
7 TA Albion 4a 3h 2a 1h 9a 8a 10h 6a   5h 4h 3a 2h
8 The Buckaneers 3a 2h 1a 9h 10a 7h 6h 5a   4h 3h 2a 1h
9 Wiff Waffs 2a 1h 10a 8a 7h 6a 5h 4a   3h 2h 1a 10h
10 RS Saints 1a 5h 9h 4h 8h 3a 7a 2h   6h 1h 5a 9a
                                 
  TEAM 05/02/2019 12/02/2019 19/02/2019 26/02/2019 05/03/2019 12/03/2019 19/03/2019 26/03/2019 02/04/2019 09/04/2019 16/04/2019 23/04/2019 30/04/2019 07/05/2019 14/05/2019
1 DM Rangers Cup Week 7h 6a 5h 4a Cup Week 3h 2a Individual Tournament Individual Tournament Cup Week Individual Tournament Individual Tournament    
2 Golden Oldies 6h 5a 4h 3a 10h 1h
3 GW Argyle 5h 4a 10a 2h 1a 9h
4 LD Falcons 10h 3h 2a 1h 9a 8h
5 Monmouth 3a 2h 1a 9h 8a 7h
6 PD Hotspur 2a 1h 9a 8h 7a 10h
7 TA Albion 1a 9h 8h 10a 6h 5a
8 The Buckaneers 9a 10h 7a 6a 5h 4a
9 Wiff Waffs 8h 7a 6h 5a 4h 3a
10 RS Saints 4a 8a 3h 7h 2a 6a







Division 1 Team Name Player 1 Player 2 Player 3
1 Ekomas Jane Reeks Granville Thomas Mathew O'Dwyer 
2 Franks Rejects John Henry Frank Hillier Marc Redfern
3 Howling Dragons Paul Griffiths Marcus Shipley  
4 JG Rovers Julie Daltrey George Anastasov  
5 PR Wanderers Pete Gardner Roland Whaite  
6 R & M Reg Smith Mike Watts  
7 The Dons Chris Boswell John Evans  
 8 DPD  Richard Maher Nikola Popovic  Dale Stevens 
         
Division 2 Team Name Player 1 Player 2 Player 3
1 DM Rangers Damien Luckanic Melos Brisko  
2 Golden Oldies Chris Monnelle Steven Edwards  
3 GW Argyle Wayne Manship Gethin Marshall  
4 LD Falcons Linsey Eagle David Hawkins  
5 Monmouth Helen Levey Peter Short  
6 PD Hotspur Phil Yapp Dave Mcintosh  
7 TA Albion Trevor Puw Tony Evans  
8 The Buckaneers Aaron Thomas Bernard Gibb  
9 Wiff Waffs Jonathan Greensmith Bill Evans  
10   RS Saints Steve Jennings  Richard Hannam  




Home
News and Events
Competitions
Hall of Fame
Photos
Privacy Policy